Commons:Критерії швидкого вилучення
Shortcuts: COM:CSD • COM:SPEEDY
Ця сторінка встановлює правила швидкого вилучення у Вікісховищі, пояснюючи, як запитувати або виконувати швидке вилучення. Ця сторінка не пояснює питання авторського права та ліцензування; для такої інформації, будь ласка, див. Commons:Ліцензування.
Критерії швидкого вилучення охоплюють виключно ті випадки, у яких адміністратори мають широкий консенсус підтримки на те, щоб на свій розсуд уникати обговорень вилучення та одразу вилучати файли чи сторінки; що не означає, що адміністратори зобов'язані їх вилучати, якщо є обставини, що дозволяють просте краще рішення. Вони охоплюють виключно випадки, вказані у правилах нижче.
Адміністратори мають бути обачними й не вилучати швидко сторінки чи медіафайли за винятком найбільш очевидних випадків. Якщо сторінку було залишено після попереднього обговорення вилучення, її не можна вилучати швидко, хіба що будуть нововиявлені порушення авторських прав. Дописувачі інколи створюють сторінки за кілька редагувань, тож адміністратори не мають вилучати незавершену сторінку надто швидко після її створення. Існує чіткий консенсус, що авторів та основних дописувачів сторінок і файлів потрібно сповіщати про номінацію на швидке вилучення; якщо Ви позначаєте на швидке вилучення будь-який вміст, обов'язково повідомте його творця.
Щоб позначити сторінку на швидке вилучення, можна використати {{speedydelete|<опис причини вилучення>}} або скорочення {{SD|<код критерію вилучення, наприклад, G7, що означає «запит автора/завантажувача», див. список>}}.
Загальні причини
- G1. Тестова сторінка, випадкове створення або сторінка з незв'язним чи невідповідним вмістом
- Сторінка містить більше непотрібний вміст, що досі використовувався для тестування, або була створена випадково, або її вміст є маячнею і чимось непотрібним. Сюди також може належати текст на сторінках обговорення (що не мав подальшого розвитку), який не допомагає або не стосується пов'язаної сторінки.
- G2. Невикористовуване та неможливе або зламане перенаправлення
- Сторінка з невикористовуваним та неможливим перенаправленням або перенаправлення, що залежить від вилученого або неіснуючого вмісту. Невикористовувані перенаправлення між сторінками обговорення, що були створені у результаті перейменування сторінки, чи перенаправлення між просторами назв також можуть бути вилучені за цим критерієм.
- G3. Вміст, призначений для вандалізму, погроз чи нападу
- Вміст, який розміщено з наміром нанести шкоду або з для погрози, переслідування чи нападу на іншу особу чи користувача. Облікові записи користувачів, які здійснюють такі дії, підлягають тимчасовому чи довічному блокуванню, залежно від тяжкості вмісту. Контент, розміщений з наміром створення/поширення обману, також може бути вилучений за цим критерієм.
- G4. Повторне створення вмісту, раніше вилученого за консенсусом спільноти
- Сторінка чи файл відповідає вмісту, який уже було вилучено за консенсусом спільноти. Повторне створення такого вмісту може вести до блокування облікового запису користувача. Автор чи завантажувач може попросити адміністратора, який вилучив файл, відновити його або подати запит на відновлення.
- G5. Тимчасове вилучення для очистки історії чи приховування версії
- Вміст вилучається тимчасово, щоб прибрати окремі версії з вандалізмом, погрозами/нападами чи персональними даними. Вміст також може бути тимчасово вилучений для об'єднання чи роз'єднання історій.
- G6. Однозначний випадок технічної підтримки
- Вміст тимчасово вилучається для здійснення перейменування чи інших завдань однозначної техпідтримки, що вимагають тимчасового чи постійного вилучення.
- G7. Автор чи завантажувач подає запит на вилучення
- Оригінальний автор чи завантажувач подає запит на вилучення нещодавно створеного (<7 днів) невикористовуваного контенту. Якщо автор/завантажувач робить запит на вилучення старішого вмісту,[1] має бути натомість створений запит на вилучення.
- G8. Сторінка залежить від вилученого чи неіснуючого вмісту
- Сторінка чи файл залежать від контенту, що був вилучений або більше не існує. Сторінки обговорення-сироти без корисного вмісту також можуть бути вилучені за цим критерієм.
- G9. Офіційна зміна
- Критерій для офіційних змін. Офіс Фонду Вікімедіа залишає за собою право на швидке вилучення вмісту тимчасово чи постійно у випадках виключних обставин. Жоден адміністратор не може вилучати вміст на підставі цього критерію, якщо він не належить до працівників Вікімедіа. Вилучення цього типу не можна скасовувати без дозволу від Фонду.
- G10. Файли і сторінки, створені для реклами
- Сюди належить лише вміст, завантажений з метою реклами товарів і послуг, що не відповідає сфері нашого проєкту. Файли, що ілюструють сучасні чи історичні способи реклами, не підпадають під цей критерій.
- G11. Відверте порушення авторських прав на текст
- Сторінка містить застережений авторським правом текст з вебсторінок чи документів за відсутності дозволу на використання.
Застосовні до певного простору назв
(Галерея)
- GA1. Галереї без зображень або інших медіа-файлів
- Сторінки основного простору назв (галереї), що є порожніми, або не містять корисного вмісту, такі як сторінки, що містять лише текст, але не містять зображень чи інших медіа.
- GA2. Користувач хотів створити енциклопедичний контент
- Сторінка була створена з наміром створити енциклопедичну статтю. Статті та біографії мають бути розміщені у Вікіпедіях і є поза сферою Вікісховища.
Категорія
- C1. Неправильно названа категорія
- Категорії з хибними назвами можуть бути вилучені швидко після переміщення їхнього вмісту до правильно названих категорій. Якщо стара назва категорії теж правильна, має бути залишене перенаправлення.
- Див. Commons:Перейменування категорії: Чи потрібно вилучати стару категорію?
- C2. Даремна порожня категорія
- Якщо категорія порожня й очевидно невикористовна, малоймовірно, що її можна доречно використати, то вона може бути вилучена швидко. Критерій не застосовується, якщо сторінка позначена відповідним поясненням, чому її варто залишити або чому вилучення може бути контроверсійним, що категорія спорожніла нещодавно тощо. Розгляньте можливість перенаправлення або перейменування категорії замість вилучення.
Commons
- COM1. Неправильно заповнені чи буденно витерті запити на вилучення чи журнали
- Сюди входять запити на вилучення (Deletion Requests, DRs), що є некоректними і не можуть бути виправлені. Або зайві запити на вилучення сторінок, що підлягають швидкому вилученню; це вимагає або формального закриття запиту, щоб закрити його і дати боту вилучити його з журналу, або вилучення сторінки запиту і вилучення запису з денного журналу. Журнали вилучення також регулярно очищаються після закриття обговорень, коли порожні, їх можна вилучати одразу. Зауважте, що це не стосується архівів запитів на вилучення, що відокремлені від робочих журналів.
Файл
- F1. Очевидне порушення авторських прав
- Вміст є очевидним порушенням авторських прав, за відсутніх чітких свідчень сумісного з Вікісховищем ліцензування від власника авторських прав. Повторне завантаження матеріалу, захищеного авторським право, може вести до тимчасового чи довічного блокування. облікового запису завантажувача.
- F2. Вміст під добропорядним використанням
- Вміст під добропорядним використанням. Такий контент не дозволений у Вікісховищі і є предметом швидкого вилучення.
- F3. Похідна робота від невільного контенту
- Похідні роботи на основі невільного вмісту (такі як знімки екрану невільного вмісту). Сюди не входять випадки свободи панорами.
- F4. Не підтверджена ліцензія
- Перевірка ліцензії виявила, що нещодавно завантажений вміст заснований на невільній ліцензії, що не дозволяє комерційне використання та/або похідні роботи. Файли, позначені VRT-агентами як такі, що не мають відповідного дозволу, або позначені таким, що очікують на OTRS-дозвіл понад 30 днів, також можуть бути вилучені за цим критерієм.
- F5. Відсутність необхідної інформації
- У файлу немає необхідної інформації: ліцензії, дозволу чи джерела. Такому вмісту може бути надано відтермінування на сім днів (з моменту позначення) до того, як його буде вилучено.
- F6. Відмивання ліцензій
- Вміст, завантажений через способи відмивання ліцензії, є порушенням авторських прав. Облікові записи користувачів, що завантажують файли з використанням таких способів, можуть бути тимчасово чи довічно заблоковані.
- F7. Файл порожній
- Порожні сторінки файлів підлягають швидкому вилученню, якщо тільки вони не використовуються як перенаправлення. Те саме стосується файлів, що є пошкодженими чи недійсними при перегляді у повній роздільності або мають недозволений формат.
- F8. Ідентичний чи зменшений дублікат
- Файл є точною чи зменшеною копією уже наявного старішого файлу. Загальноприйнятим правилом є вилучення новішого дублікату, але це не завжди доцільно, наприклад, при порівнянні між завантаженим файлом користувача і бота. Однак для дуже великих файлів наявність зменшеної копії може бути корисною для зручності використання.
- F9. Вбудовані дані
- Файл містить додаткові вбудовані дані у вигляді захищеного паролем архіву.
- F10. Особисті фото осіб, що не є дописувачами проєкту
- Сюди належать низької та середньої якості селфі та інші особисті зображення користувачів або від користувачів, які не мають конструктивного глобального внеску.
Шаблон
- T1. Шаблон-дублікат
- Нещодавно створений шаблон, що дублює наявний старіший шаблон.
- T2. Невикористовуваний шаблон
- Невикористовувані шаблони (окрім шаблонів підтримки/проектів, які підставляються), є предметом швидкого вилучення.
Користувач
- U1. Запит на вилучення від користувача у власному просторі користувача
- Користувач подає запита на вилучення власної сторінки користувача чи її підсторінки. Сторінки користувачів, очищені самими користувачами, можуть також бути вилучені за цим критерієм.
- U2. Сторінка користувача, що не існує
- Простір користувача, якого не існує. Для імен користувачів перейменованих облікових записів можуть бути створені (і захищені) перенаправлення.
- U3. Невідповідне використання сторінки користувача
- Невідповідне використання сторінки користувача. Сюди входять сторінки користувача, що містять суто рекламний чи промоційний матеріал або створені з метою переслідування чи нападу. Сторінки з маячнею чи невпізнаваним вмістом також можуть бути вилучені за цим критерієм.
Примітки
- ↑ Старіший вміст (>7 днів) може використовуватися зовнішніми веб-сайтами і тому не відображатися на сторінці Special:GlobalUsage.
See also
- Журнал вилучень
- Category:Candidates for speedy deletion
- Вікісховище:Запити на вилучення
- Вікісховище:Запити на відновлення
- Шаблони {{Prospective category}}, {{Systematic header}}, {{Unidentified header}} для захисту порожніх категорій від вилучення